Oferte

Recruiter, Locatie: Campia Turzii

28 Sep 2018, Campia Turzii

Consultant: Victoria Bora

Responsabilitati principale:

  • Coordoneaza procesului de recrutare si selectie de personal.
  • Responsabil de realizarea fiselor de post si promovarea joburilor.
  • Determina care sunt canalele media si de comunicare cele mai eficiente pentru a genera un flux de candidați externi cu un nivel suficient de ridicat de formare profesionala și experienta.
  • Intocmeste si asigura buna gestiune a formalitatilor de angajare conform Codului Muncii si procedurilor interne (programare medicina muncii, instructaj SSM si IFS, acordare echipament, vestiar etc.).
  • Dezvolta si mentine legatura cu agentiile externe de recrutare de personal, precum si cu cele specializate in testarea psihometrica a candidatilor, conturand astfel o retea solida de potentiali candidati.
  • Acorda suport managerilor de department in aria de recrutare si selectie de personal.
  • Se asigura ca noii angajati iau parte la procesul de inductie si superiorul direct urmareste procesul.
  • Asigura suport managerilor de departamente in procesul de evaluare a performantelor personalului din subordine, atat la finalul perioadei de proba, cat si anual.
  • Organizeaza interviuri de plecare cu angajații care decid să părăsească compania.
  • Mentine o legatura stransa cu colegii din departamentul HR.

Cerinte:

  • Studii superioare finalizate;
  • Minim 4 ani de experienta in domeniu;
  • Cunostinte de limba engleza – nivel conversational
  • Cunostinte de operare calculator
  • Foarte bune abilitati de analiza si rezolvare a problemelor
  • Flexibilitate si inventivitate in abordarea rezolvarii problemelor
  • Abilitatea de a prioritiza
  • Abilitati de planificare, organizare, si coordonare
  • Abilitati de negociere
  • Bune abilitati de comunicare

*Toti aplicantii vor fi introdusi in baza noastra de date, doar candidatii eligibili vor fi contactati.
Va multumim pentru interesul dumneavoastra!